Nurgül Yeşilçay Biyografisi, Boyu Yaşı Kilosu Hayatına Dair Bilgiler

Nurgül Yeşilçay Biyografisi, Boyu Yaşı Kilosu Hayatına Dair Bilgiler

Kısa Biyografiler
PAYLAŞ
Nurgül Yeşilçay Resimleri

Türk Sinema ve Dizi Dünyasının Sevilen Yüzlerinden Olan Nurgül Yeşilçay İle İlgili Olarak Sizlere Güzel Bir Biyografik Makale Paylaşmak istedim.

Türk dizi ve sinema sektörünün başarılı isimlerinden birisi olan Nurgül Yeşilçay, 90’lı yılların son döneminde oyunculuk yaşantısına adım atmasına karşın özellikle 2000’li yıllardan itibaren ekranlarda yer aldığı başarılı dizi projeleriyle tanınmayı başarmıştır.

26 Mart 1976 tarihinde Afyon’da dünyaya gelen Yeşilçay, özel yaşantısında 2004 – 2010 yılları arasında Cem Özer ile evli kalmış ve bu evliliğinden Osman Nejat Özer isminde bir de çocuk sahibi olmuştur.

Ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamlayan, 2001 tarihinde Eskişehir Anadolu Üniversitesinde aldığı tiyatro eğitimi ile mezun olan Nurgül Yeşilçay, üniversite eğitimi aldığı süreçte dizi yapımlarından teklif almaya başlamış ve ilk çıkış rollerinden birisi olan İkinci Bahar dizisinde Gülsüm karakterini canlandırarak, profesyonel yaşamına adım atmıştır.

Bu dizi, Nurgül Yeşilçay için aynı zamanda yükselişe geçtiği ilk yapım olarak kabul edilmektedir.

Nurgül Yeşilçay

Nurgül Yeşilçay Kimdir? Kısaca Yaşamı ve Kariyeri Hakkında Bilgi

İkinci Bahar dizisinde gösterdiği başarılı performans ile 2002 tarihinde Çağan Irmak imzası taşıyan Asmalı Konak dizisi kadrosuna dahil edilen Yeşilçay, aynı yıl içerisinde Teoman ile birlikte Mumya Firarda isimli yapımda da yer almıştır.

Asmalı Konak ile birde film projesine dahil olmuş bu yapımda yine Özcan Deniz ile başrolü paylaşmıştır.

 

Oyuncunun son dönemde dahil olduğu projelere baktığımızda Sensiz Olmaz, Sultan, İşler Güçler, Galip Derviş, Bebek İşi, Cinayet, Paramparça, 7 Kocalı Hürmüz, Çınar Ağacı, Aşk Kırmızı ve Gece gibi dizi ile sinema filmleri öne çıkmaktadır. Ayrıca en son olarak 2016 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde rol almıştır.

Nurgül Yeşilçay Hakkında Kısa Bilgiler

Doğum tarihi: 26 Mart 1976 (41 yaşında),
Nereli: Afyonkarahisar
Boy: 1,65 m
Eş: Cem Özer (e. 2004–2010)
Kardeşleri: Tuğtekin Yeşilçay, Hacer Yeşilçay
Çocuklar: Osman Nejat Özer
Burcu: Koç
Kilosu: 52
Boyu: 1.63 m
Göz Rengi: Yeşil
Saç Rengi: Koyu Kahve

Nurgül Yeşilçay Hayatı İle İlgili Bilgilerinizi ve sanatçıya dair yorumlarınızı bizimle paylaşmaya ne dersiniz ?

BİR CEVAP BIRAK