Özcan Deniz Kimdir Hayatı, Boyu, Yaşı Nedir, Nereli, Göz Rengi

Özcan Deniz Kimdir Hayatı, Boyu, Yaşı Nedir, Nereli, Göz Rengi

Kim Kimdir
PAYLAŞ
Özcan Deniz Resimleri

Gerek müzik alanında yapmış olduğu çalışmalar, güzel sesi ile gerekse Televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde canlandırdığı karakterlerle ve yönetmenliğini yapmış olduğu filmler ile halkın sevgilisi olmuş bir sanatçımızdır.

Özcan Deniz Deniz Biyografisi

 

19 Mayıs 1973 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açan Özcan Deniz, şarkıcı, besteci, oyuncu ve aynı zamanda yönetmendir. Hayatının ilk beş yılını Ankara’da geçiren deniz, aslen ağrılı Kürt bir ailenin çocuğudur. 1977 Ankara’dan aydına taşınmak zorunda kalan ailesi ile birlikte gençlik yıllarını aydın’da geçirmiştir. Küçüklükten beri oyunculuğa yeteneği olan Özcan Deniz, yazdığı hikâyeleri canlandırarak öğretmenleri tarafından oldukça beğenilmiş, amatör tiyatro topluluğuna katılarak yurdun çeşitli yerlerinde yazdığı oyunları sergileme fırsatı yakalamıştır. Tiyatroda başarılı olan sanatçı aynı yıllarda müziğe olan ilgisini far etmiş ve üzerinde durmuştur.

 

1985 yılında müzik alanında ilk çalışmalarını gerçekleştiren Deniz, amatör orkestrada solistlik yaparak sahne hayatına atılmıştır.  Ardından çeşitli illerde sahne alan Deniz, Aydın’da düzenlenen ses yarışmasının birincisi seçilmiştir. Hayalinde İstanbul’a gelerek çalışmalarına orada devam etmek yatan Deniz böylelikle İstanbul’a gelme fırsatı yakalamış ve yapımcılar ile önemli görüşmelerde bulunmuştur. 1992 yılında ilk albümünü çıkarmış, 1993 yılında çıkardığı Meleğim adlı albümüyle popülerliği yakalamış olan Deniz, albüm çalışmalarına hız kazandırmış, 1994 yılından kelebeğim adlı albümünü sevenleri ile buluşturmuştur. Sinem hayatına 1994 yılında ona sevdiğimi söyle adlı sinema filmi ile başlayan deniz,  kanal D ekranlarında Yalan adlı dizide de ilk dizi karakterini canlandırmıştır. Gösterdiği üstüm performansı ile sayısız ödüle layık görülen deniz, şimdilerde en sevilen sanatçılar arasından yer almaktadır.

Özcan Deniz Kimdir Hayatı, Boyu, Yaşı Nedir, Nereli, Göz Rengi

Özcan Deniz Fiziksel Özellikleri Nelerdir

Asıl adı : Özcan Deniz

Doğum Yeri: Elmadağ, Ankara

Doğum Yılı: 19 Mayıs 1972 doğumlu ve (Eylül 2017 itibarıyla) 44 yaşındadır

Kilosu: : 75

Metre Olarak Boyu: 1.80

Doğal Saç RengiSiyah

Göz Rengi: Kahverengi

Ünlü sanatçı hakkında görüşlerinizi ve yorumlarınızı paylaşmak ister misiniz ?

BİR CEVAP BIRAK