Parfüm ve Deodorant Nereye Sıkılır?

Parfüm ve Deodorant Nereye Sıkılır?

Kadının Dünyası
PAYLAŞ

Parfüm ve Deodorant Nasıl Sıkılır denilse bir çok insan sıkmanın bir şekli mi olur diye cevap verir. Ancak Parfüm ve Deodorant Kullanımınında kendine has püf noktaları bulunmaktadır. Parfüm ve deodorant, günümüzde en sık kullanılan bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında daha etkili olan bu ürünler, terleme nedeniyle oluşan kötü kokunun bastırılması ya da önlenmesi amacıyla tercih edilir. Elbette bu ürünlerin belirli bir kullanım şekli olmasa da en doğru sonuca ulaşabilmek ve kokulardan en iyi şekilde faydalanmak adına dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor.

 

Koku, insanlığın var olduğu süreçten günümüze değin farklı şekillerde değerlendirilmiş ve insanlar, farklı dönemlerde farklı kokuları ön plana çıkararak, bugün parfüm dediğimiz ürünleri tercih etmiştir. Elbette parfüm ya da deodorant, kişisel bakım ve temizliğine özen göstermeyen biri için tek başına yeterli olmayacak ve kötü kokuların önlenmesinde yeterli sonucu sunmayacaktır.

 

Bugün çevrenizde bulunan kişilere danıştığınızda parfüm ve deodorant kullanımına ilişkin alacağınız en uygun cevap, bir şeklinin olmadığı yönünde olacaktır. Ancak yapılan araştırmalar ve farklı uygulama sonuçlarına bakıldığında hem deodorant hem de parfüm kullanırken bazı küçük detaylara dikkat etmeniz durumunda daha uzun süreli yarar sağlanabildiği görülmüştür.

 

Parfüm ve Deodorant Nasıl Kullanılmalıdır?

Parfüm kullanımı özellikle son dönemde daha yaygın bir hale gelmiş olsa da henüz deodorant kullanımı konusunda aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Bu nedenle çevremizde az sayıda kişinin düzenli olarak kullandığı bu ürünlerin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi sahibi olmak, özgüveninizi daha da artıracak ve çok daha rahat hareket etmenize yardımcı olacaktır.

 

Parfüm kullanımında özellikle cildinizin mutlaka temiz olması noktasında hassas olmanız gerekmektedir. Genellikle kıyafetlerin üzerine sıkılan parfümün yeterli etkiyi yaratmayacağı ve istediğiniz sonuçları sunmayacağını bilmelisiniz. Ayrıca bu kokular zaman içerisinde kıyafetlerinizin zarar görmesine de neden olabilir. Parfümünüzü mümkün ise banyodan hemen sonra, cildinizi kuruladığınızda atar damarınızın olduğu alanlara sıkmanız gerekir.

 

Örneğin, bilekleriniz, boyun bölgeniz parfüm uygulaması için en doğru alanlardır. Deodorant kullanımında ise yine cildin mutlaka temiz olması gerektiğini bilmelisiniz. Terlemeden önce kullanacağınız deodorantın etkili olacağını, terledikten sonra deodoranttan yeteri kadar sonuç alınamayacağını unutmayın. Kötü kokuları bastırmak yerine temiz cildi muhafaza etmeniz daha yararlı olacaktır.

Parfüm sıkarken doğru mesafeyi ayarlamanız sizin için faydalı olacaktır.  Elinizde bulunan parfümü yaklaşık olarak 15-20 cm kadar uzaklıktaki bir mesafeden püskürterek kendiliğinden kurumasını beklemeniz yerinde bir hareket olacaktır. Bu şekilde sıkılan parfümün kokusu üzerinizde eşit bir şekilde dağılacağından orijinal koku bozulmadan parfümünüzü kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK