Pazar Günü Aileyle Yapılacak Faaliyetler, Aktiviteler Nelerdir

Pazar Günü Aileyle Yapılacak Faaliyetler, Aktiviteler Nelerdir

Aşk ve İlişkiler
PAYLAŞ

Hafta boyu iş, güç , ev işleri, okul gibi işlerle uğraştıktan sonra Pazar Gününü iple çeken aile bireyleri tüm haftanın sıkıntı ve stresini üzerinden atmak için ailece bir faaliyette bulunmak isterler. Peki Pazar Günü Geldi Ailece Ne Yapabiliriz Diyorsanız işte yanıtı.

Aileyle Yapılabilecek Faaliyetler

Bireysellikten uzak aile olarak yapılabilecekleri sizlere açıklamak istiyoruz. Günümüz şartlarında kopmaya başlayan aile bağlarının yeniden inşası için bir adım atmak bir ailenin, bir toplumun yarınlarını kurtarmak demektir. Bu yüzdendir ki bir birinden kopuk olmaması için ailelerin zaman zaman sosyal faaliyet ve aktiviteler yapılması yararlı olacaktır.

 

1 – Piknik ve Günü Birlik Gezi

Ailece Piknik Resimleri

Pazar günü olduğunda aynı şehirde, aynı evde olan ve yakın mesafede olup ta gelebilecek aile bireyleri arasında daha sağlam bağlar kurulması için bir piknik düzenleyip piknik sırasında herkese bir görev vererek bireyleri bu faaliyetin ayrılmaz bir parçası haline getirmek mantıklı olacaktır. Piknik sonrasında hanımlar ve beyler arasında eğlenceli spor müsabakaları düzenlemekte faydalı olacaktır.

 

2 – Sinema ve Tiyatroya Gitmek

Ailece Sinema ve Tiyatro Resimleri

Şehir dışında bir yere gitme şansınız yok, hava yağmurlu peki ne yapacağız bu durumda. Hemen pes etmek yok. Aile bireylerini alıp o günü güzel geçirmek için aileyle izlenecek bir sinema filmine gitmeye veya bir tiyatro sahnesinde hünerlerini sergileyen oyuncuları izlemeye ne dersiniz. Sinema filmi yada tiyatro ile sosyal faaliyet mi olur diyeceksiniz ama bir gün zaman geçtiğinde TV ekranında o filmi izlediğinizde ben bunu oğlumla, babamla izlemiştim deyip o sahneleri gözünüzün önünde yine canlandırmanın mutluluğu da başka bir şey olsa gerek değil mi.

 

3 – Huzurevi veya Çocuk Yuvası Ziyaretine Gitmek

Ailece Huzurevi Ziyareti

Bir çoğumuzun pek aklına gelmeyen bir şeydir Huzur evlerinde evlatlarından uzakta kalan, kimsesi olmayanların, çocuk yuvasında anne ve babasından kopuk kalan çocukların yanına gitmek, sorunlarına üzülmek, onlara biz yanınızdayız mesajı vermek ve bir an bile olsa onların gülümsemesi için çabalamak. Çok zor değil aslında bir adım atmamız yeterli.  Bir yetimin başını okşamanın ona şefkatle sarılmanın verdiği mutluluğu hangi kelime açıklar söyler misiniz ?

 

4 – Aile Büyükleri ve Akraba Ziyaretleri

Aile Büyükleri ve Akraba Ziyaretleri

Bir ailenin kopuk olmaması için yapılacakların başında gelen aile büyükleri ve akraba ziyaretleri olmazsa olmazlarımızdan olmalıdır. Aile yapısında büyük aileden çekirdek aileye dönüşme süreci yüzünden tek yaşayan aile büyükleri kendini yalnız hissetmektedir onlara yalnız olmadıklarını göstermeliyiz, ayrıca amca, dayı hala gibi büyüklerimizi onların çocuklarını belirli periyotlarda ziyaret etmeliyiz. Böylece aile bağları daha sağlam bir şekilde kenetlenmemize yardımcı olacaktır.

Pazar Günü Aileyle Yapılacakları sizlere elimizden geldikçe açıklamaya çalıştık. Sizlerde aile bireyleri ile yapılabilecek faaliyetleri sitemiz takipçisi olanlar ile paylaşmak isterseniz yorumlarınız ile bizlere katkıda bulunabilirsiniz.
Ali ÜNAL

BİR CEVAP BIRAK