Projeksiyon Makinesi Almak İstiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim Diyenlere

Projeksiyon Makinesi Almak İstiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim Diyenlere

Teknoloji
PAYLAŞ

Projeksiyon Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günümüzde gerek eğitim hayatında gerekse iş hayatında sunumlar için vazgeçilmezlerden olan projeksiyon cihazlarını satın alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini merak ediyorsanız eğer sizlere kısaca en önemli ve dikkat edilmesi gerekenleri kısaca anlatmak istiyorum.

Günümüzde oldukça çok alanda kullanılan projeksiyon makineleri, birçok işimizi gördüğü gibi güzel bir teknoloji ürünüdür. Bir topluluğa sunum yaparken veya sinema izlerken günümüzde projeksiyon makinelerinden yararlanabiliriz.

 

Projeksiyon makinesi alırken nelere dikkat etmeliyiz konusunda bir bilginiz yoksa dikkat edeceğiniz bazı koşullar şunlardır: Işık gücü ilk dikkat edeceğimiz husustur. Burada dikkat edeceğiniz konu ürünü ne için kullanacağınız önemlidir. Buna göre seçim yapmanız gereklidir. Işık gücü kontrasta bağlı olarak 700 ANSI ile başlayıp 10.000 ANSI üzerine kadar çıkabilmektedir. Işık gücü arttıkça makinelerin fiyatları artmaktadır.

 

Projeksiyon Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Dikkat edeceğiniz diğer bir konu çözünürlüğüdür. Çözünürlüğü genişliği ve yüksekliği diyebiliriz. Buna da ne için kullanacağınıza karar verdikten sonar dikkat etmelisiniz. Kontrast değerlerine dikkat ediniz. Projeksiyon alırken makinenin ömrünü sorunuz. Çünkü genelde bu makineleri ömrü saat olarak belirtilmektedir. Örnek olarak makineni ömrünün 1000 saat olduğunu söyleyelim. Kullanıma göre makine 5 yılda gidebilir 1 yılda gidebilir. Bunların yanında projeksiyon cihazı lambasının kalitesinin de önemli olduğunu belirtmek isterim.Bu konuya da dikkat ederseniz sizin yararınıza olacaktır.

Umarım sizler için açıklayıcı ve yararlı olan bir paylaşım olmuştur ve projeksiyon cihazı alırken yazımızı dikkate alırsınız.
Ali ÜNAL

BİR CEVAP BIRAK