Sabahları Şişen Gözlerin Çözümü Ne ? Doğal Bakımı Nasıl Yapılır

Sabahları Şişen Gözlerin Çözümü Ne ? Doğal Bakımı Nasıl Yapılır

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ
Sabahları Göz Şişmesinin Çözümü

Göz Şişmesi Problemi Bir Çok İnsanın Karşılaşmış Olduğu Önemli Bir Sağlık Problemidir. Özellikle Sabahları Uyandığımızda Şişmiş Gözler İle Yeni Güne Merhaba Dediğimiz Zaman Hep Aklımıza Takılın Sabahları Gözüm Şişiyor Hastamıyım, Çözümü Ne diye sorarız çevremizdekilere.

 

Sabahları Göz Şişmesi Nasıl Geçer ?

Gözaltı morlukları ve şişlikleri eğer böbrek kaynaklı bir sağlık sorunu nedeniyle oluşmuyor ise daha çok uykusuzluk, düzensiz beslenme ve stresli yaşam nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Çoğunlukla bakım ürünleri ile bu tür görünümleri kapatmaya çalışan kişilere, çok daha basit ve doğal olan uygulamaları önereceğiz.

Sabahları Göz Şişmesinin Çözümü ve Doğal Bakımı

Göz kapaklarının ve gözaltı bölgesinin şişmesi, farklı pek çok etmenin etkisinde oluşabilir. Ancak en sık karşılaşılan sorunlar, ağlama, böcek ısırması, alerji, iltihaplanma, nezle ve grip gibi rahatsızlıklar ile düzensiz uykudur. Eğer göz kapaklarınızda oluşan şişlikler uzun süre geçmiyor ve sürekli tekrarlıyor ise böbrek ve kalp kaynaklı bir rahatsızlığın habercisi olabilir.

göz kapağı şişmesi, sabahları göz şişmesi

Göz kapaklarında oluşan şişliğin çözülebilmesi için öncelikle sorunun kaynağı belirlenmelidir. Örneğin bu tür şişliklerde poşet çayların demleme sonrasında göz kapaklarına konulması çoğu zaman şişliklerin azalmasını sağlamıştır.

Bir diğer uygulama için çiğ patatesi yuvarlak dilimler halinde kesin ve gözlerinizin üzerine yerleştirerek 15 – 20 dakika kadar bekleyin. Ayrıca buna ek olarak antioksidan içerikli kremleri de kullanabileceğinizi unutmayın.

Yine salatalık ve yoğurt ile hazırlanan bir başka maske de gözaltı ve göz kapaklarında oluşan değişimleri önlemek konusunda oldukça etkilidir. Ancak yalnızca salatalık ile hazırlayacağınız maske de göz kapaklarında oluşan şişlikleri gidermeye yardımcı olacaktır.

Sabahları göz şişmesini geçirmek için kullanılmakta olan bir diğer yöntem ise içi buz dolu olan bir poşeti dayanabileceğiniz kadar gözlerinize tutup beklemek.

Eski tarihlerden bu yana bir çok insanın bildiği ve denediği bir yöntem var ; çay. Demlenmiş olan çaya batırmış olduğunuz pamuğu yaklaşık olarak 15 dakika süresince gözünüzde bekletiniz. Bu uygulamayı yeşil çay kullanarak ta yapabilirsiniz.  Sabah uyandığınızda gözlerinizdeki şişliğin geçmiş olduğunu göreceksiniz.

Göz Altı Şişliklerinin ve Morluklarının Çözümü Video


Göz altı şişlikleri ve morlukları için yapılacakları video destekli olarak açıklamaya çalıştık.
Sağlıklı ve güzel günlere..

BİR CEVAP BIRAK