Sağlıklı Beslenme Konusunda Yazılmış Yazı Örneği

Sağlıklı Beslenme Konusunda Yazılmış Yazı Örneği

Edebiyat Konu Anlatımları
PAYLAŞ
Sağlıklı Beslenme Hakkında Bilgi ve Kompozisyon

İnsan hayatında en çok zaman harcadığı şeylerin başında gelir yeme içme. Yeme içme kavramı ile ilgili olarakta en sık duyduğumuz şeylerin başında sağlıklı beslenme gelmektedir. Peki Neden sağlıklı beslenmeliyiz…

 

Sağlıklı Beslenme Konulu Kompozisyon

Beslenme, insanların barınma gibi temel ihtiyaçları arasında yer alan önemli kavramlardan birisi olup, canlılığın devamı açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Elbette beslenme konusunu bireysel olarak incelemek doğru gibi görünse de ortaya çıkan sorunlar toplumsal boyutta problemlere neden olabilmektedir.

 

Beslenmeye dikkat edilmemesi yüzünden bir çok önemli kronik sağlık problemi ile karşılaşmaktayız. Özellikle son yüzyılda dünya üzerindeki bir çok gelişmiş ülkede yaşayan insanların en temel problemi olan obezite problemi bir çok önemli hastalığa neden olmakta ve bu hatalara kısa zamanda çözüm bulunmadığında kronik rahatsızlıklara neden olarak kişi yaşam kalitesinde önemli bozulmalara sebep verebilmektedir.

 

Sağlıklı Beslenme İle İlgili Kısa Kompozisyon

 

Temel ihtiyaçlarımız arasında yer alan beslenme, insani bir durum olmakla birlikte aynı zamanda sağlıklı yaşamın en önemli esaslarından birisidir. İnsanlar, yaşamına sağlıklı bir şekilde devam edebilmek, topluma faydalı bireyler yetiştirmek ve geleceğe daha aydınlık bakabilmek için sağlıklı ve düzenli beslenmek zorundadır.

Bugün pek çok hastalığın kökenine baktığımızda beslenme sorunlarının öne çıktığını görebiliriz. Özellikle dengesiz ve düzensiz beslenen kişilerin diğer kişilere oranla hem iş, hem de eğitim hayatında daha ciddi sorunlar yaşadığı, verim açısından önemli problemlerle karşılaştığı görülmektedir.

 

Bireylerin, özellikle çocukluk döneminde yeteri kadar beslenememesi, gelecekte sağlık sorunları yanında diğer problemlerinde açığa çıkmasına neden olur. Üstelik bunu bireysel bir konudan toplumsal bir soruna dönüştürdüğümüzde yalnızca kişilerin değil toplumunda bundan etkilendiği görülebilir.

 

Sağlıklı beslenen toplumlarda hem yerel hem de genel olarak kalkınmanın daha hızlı olduğu, kişilerin daha iyi bir yaşam sürdüğü görülmüştür. Bu açıdan sağlıklı beslenme her insanın mutlaka sahip olması gereken niteliklerden birisidir. Siz siz olun daha sağlıklı bir beyin daha sağlıklı bir bedene sahip olmak için sağlıklı beslenmeye dikkat ederken aynı zamanda da çevrenizdeki sevdiklerinizin de sağlıklı beslenmesi için onları bilinçlendirmeye çalışın. Unutmayın sağlıklı birey sağlıklı toplumun ortaya çıkmasına neden olur.

BİR CEVAP BIRAK