Samsung Android Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır

Samsung Android Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır

Cep Telefonları
PAYLAŞ
Samsung Yazılım Güncelleme

Günlük yaşantıda vazgeçilmezlerimiz arasında yer alam akıllı cep telefonları da bilgisayarlar gibi kendilerine has işletim sistemleri kullandığından dolayı zaman içerisinde bu cihazlar ile ilgili olarak yapılmış olan hata düzeltme ve iyileştirmeleri firmalar güncelleme olarak sunmaktadır

Akıllı telefonlarda İOS, Android, Windows Phone, Tizen, Ubuntu gibi işletim sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemler içinde en fazla tercih edilenler ise IOS ve Android olmaktadır.

Sizlere Ağırlıklı olarak Android işletim sistemi kullanan Samsung cihazlarla ilgili güncelleme bilgilerini açıklamak istiyoruz.

Samsung Android Yazılım Güncelleme

Samsung Firması tarafından üretilen Android tabanlı işletim sistemi ile çalışan akıllı cep telefonu kullanıcıları için güncelleme nasıl yapılır kısaca açıklamak istiyoruz.

Aldığınız telefonun markası Samsung ise, yeni güncellemeler ile telefonunuzu güncelleyebilirsiniz. Güncelleme, yeni versiyonların telefona  yeniden entegre edilmesidir.

Samsung android yazılım güncelleme kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Öncelikle yazılımı güncellemeden önce yedek almanızı şiddetle öneriyoruz. Çünkü hata durumu karşısında telefonunuz kilitlenebilir ve içinde yer alan bütün bilgileri kaybedebilirsiniz. Yedek aldıktan sonra şarj seviyesinin %60 üzerinde olması gerekiyor.

Güncelleme yaparken kapanması sorun yaşatacaktır. Telefon bağlantısının yani Wi-fi’nin iyi çekmesine özen gösteriniz. İlk olarak telefondan “Ayarlar”  bölümüne giriniz. Burada yer alan “Cihaz Hakkında” bölümüne giriş yapıyoruz. Burada “Yazılım Güncelleme” bölümünü göreceksiniz. Bu kısma tıkladıktan sonra sunucuya bağlanmaya çalışacaktır. Bağlantı sağlandıktan sonra güncel dosyaları görüntüleyecek ve boyutunu göstererek indirmeye başlayacaktır.

Güncelleme paketi inene kadar iptal etmeden bekleyiniz. İndikten sonra başarılı olarak indiğini yazacaktır. Daha sonra buradan kur seçeneğiyle kurunuz. Cihazınızı kurduktan sonra yeniden başlatılacak ve açılarak başarılı olarak güncellendiği yazacaktır. Güncellerken internet bağlantısının kesilmemesi gerekiyor. Aksi halde güncelleme yarıda kesilerek sorun yaratabilir. 

Sizlere bir tavsiyem ben bu işi beceremem diyorsanız eğer o zaman yapacağınız bir telefoncuya Yirmi lira verin yapsın 🙂 ama kendinize güveniyorsanız her şeyi yapmak ellerinizde.
Ali ÜNAL

BİR CEVAP BIRAK