Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Sağlık
PAYLAŞ
Sarımsak Çayı Tarifi

Sarımsak Çayı Hakkında Tüm Merak Edilenler

Günümüzde artık insanlar eskiye oranla daha fazla biçimde doğal çözüm yollarına başvurmaktadırlar. Kokusu nedeniyle bir çok insanın çekinerek tükettiği sarımsak aslında insan sağlığı için oldukça yararlı bir besin maddesidir. Sarımsak, hem hastalıkların tedavisinde hem de vücutta oluşan diğer problemlerin giderilmesinde kullanılan en faydalı bitkiler arasında yer alıp, hem yiyecek hem de çay şeklinde tüketilebilmektedir. Ancak sarımsak çayını kullanırken mutlaka dozunda tüketmeye özen göstermeniz gerekir.

 

Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları?

 

Çoğunlukla sarımsak, sahip olduğu ağır koku nedeniyle uzak durulan bir ürün olmasına karşın başta saç ve cilt bakımı olmak üzere kalp hastalıkları gibi pek çok soruna karşı kullanılan önemli bir gıda ürünüdür. Antibiyotik etkiye sahip olan sarımsak alerjilere karşı vücudun direncini artırırken kan şekerinin korunmasına ve yüksek tansiyon ile kolesterol probleminin çözülmesine yardımcı olur.

Sarımsak çayı hazırlarken bir su bardağını doldurduktan sonra 1 – 1.5 diş sarımsağı içine atın ve kaynatın. Su kaynadıktan sonra bekletmeden bir çay kaşığı kadar bal ve çeyrek limon suyu ekleyerek tüketin. Mümkün olduğunca bu karışımı taze olarak hazırlayın.

Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır, Faydaları Yararları

Sarımsak çayı çoğunlukla üst solunum yolu rahatsızlıklarında kullanılan bir karışım olup bunun dışında antibakteriyel etkisi nedeniyle de tercih edilmektedir. Ayrıca yukarıda söz ettiğimiz gibi kolesterol ve yüksek tansiyon gibi problemlerde de etkilidir.

Sarımsak Çayı Tarifi ve Yapılışı Video

Not :Bilinen önemli bir zararlı etkisi bulunmamasına karşın kan inceltici ilaçlar ile kullanılması tavsiye edilmez. Ayrıca mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma gibi yan etkileri de bulunmaktadır.

SARIMSAK ÇAYI ZAYIFLATIR MI?

Televizyonlarda ve medya dünyasının tanınmış bir çok siması sarımsak çayı tüketerek kilolarından kurtulduğunu belirtmiştir. Bu ünlülerin arasında en tanınmış olanı dünyaca ünlü yıldızAngelina Joliedir. Sosyal medyada yapılan bir çok paylaşım ve bazı sitelerde ünlü yıldızın bu çayı kullanıp kilo problemine son verdiği dillendirilmektedir. Fakat ben kilo vereceğim derseniz zayıflama çayı yüzde yüz zayıflama sağlamaz ve kilo vermek için tek başına yeterli olmaz. Bu şifalı çay vücudunuzdaki yağların yakılmasının hızlandırılması konusunda sizlere yardımcı olur. Ancak tam zayıflama için düzenli şekilde egzersiz yapmak yürümek ve kilo aldırmayan besinlere hayatınızda yer vermeniz gerekmektedir. Bir de unutmadan söyleyelim düzenli bir beslenme de gereklidir.

BİR CEVAP BIRAK