Selçuk Yöntem Kimdir? Hayatı

Selçuk Yöntem Kimdir? Hayatı

Kim Kimdir
PAYLAŞ
Selçuk Yöntem Kimdir,Boyu Yaşı Kilosu, Biyografisi

Halk arasında Selçuk Yöntem olarak tanınan tam ismi ile Akif Selçuk Yöntem olarak bilinen ünlü oyuncu, tiyatrocu ve sunucu, 13 Temmuz 1953 tarihinde Eyüp – İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Adapazarlı bir baba ile Erzurum doğumlu bir anneye sahip olan Selçuk Yöntem, 1975 – 1976 tarihleri arasında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü’nde eğitim almış ve buradan mezun olmuştur.

Lise yıllarından itibaren oyunculuk üzerine aktif çalışmalar yapan ve daha sonraki süreçte tiyatro ile yakından ilgilenen Selçuk Yöntem, 1972 tarihinde başladığı aktif kariyerini günümüzde daha çok dizi projeleri ve çeşitli televizyon programlarında üstlendiği sunuculuk yaşantısıyla sürdürmektedir. Kariyerinde dahil olduğu Aşağıdakiler, Gürültülü Patırtılı Bir Hikaye gibi oyunlarla çeşitli ödüller almıştır.

 

Selçuk Yöntem Kimdir? Kısaca Yaşamı ve Kariyeri

Ekranlarda pek çok dizi ve film çalışması yapan Selçuk Yöntem, yer aldığı C blok isimli film ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü almıştır. Deliyürek dizisinde canlandırmış olduğu Bozo karakteri dizi dünyasında önemli bir çıkış yakalamasını sağlamış devam eden süreç içerisinde Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırmış olduğu Aslan Bey karakteriyle tanınan isimlerden birisi haline gelmiştir.

2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisinde romanın baş karakterlerinden olan Adnan Ziyagil karakterine hayat veren Selçuk Yöntem, Star TV ekranlarında ise 400’den fazla bölüm ile yer aldığı Büyük Risk isimli yarışmada bilgi yarışması formatı üzerine sunum yapmıştır. Aktif yaşantısını halen bilgi yarışması ile sürdüren Yöntem, Kenan Işık’ın beyin kanaması geçirmesinden sonra Kim Milyoner Olmak İster programını sunmaya başlamıştır.

Bugüne kadar yer aldığı tiyatro oyunlarından bazılarına baktığımızda Vanya Dayı, Koca Bir Aşk Çığlığı, Gece Mevsimi, Dolunay Katili, Sevgili Palyaço, Peynirli Yumurta, Yine Başladılar Şarkılarına ve Çavuş Musgrave’ın Davası gibi oyunlar dikkat çekmektedir.

Dizi ve sinema dünyasında ise bugüne kadar dahil olduğu projelerde Deli Yürek-Boomerang Cehennemi, 24 Saat, Çalınan Ceset, Rüzgarlı Bahçe, Pars: Kiraz Operasyonu, Sardunya Sokağı, Kuzey Rüzgarı, Devrim Arabaları, Mazi Kalbimde Yaradır, Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi ve Güneşin Kızları gibi yapımlar öne çıkıyor.

Yaş: 13 Temmuz 1953 (64 yaşında)

Boy : 178 CM

Kilo : 74 kg

Doğum Yeri : İstanbul

Göz Rengi: Kahverengi

Saç Rengi: Siyah

Burcu: Yengeç

Ünlü Tiyatrocu ve Sunucu Hakkında Sizlerde Görüşlerinizi Paylaşır mısınız ?

BİR CEVAP BIRAK