Selüliti Azaltmak İçin Yararlı Tavsiyeler ve İçecekler

Selüliti Azaltmak İçin Yararlı Tavsiyeler ve İçecekler

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ
Selülit

Uzmanlarca verilen beyanatlara göre ortadan kaldırılması zor olan problemlerin başında gelmektedir Selülit. Kadın veya erkeklerde görülmek sıklığına baktığımızda kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülmektedir, Özellikle bu kadınlarda ki hormonal değişikliklerden dolayı ortaya çıkmaktadır ancak tek sebebi sadece hormonal değişikliker değildir, kabızlık, fiziksel egzersizlerin eksik yapılması veya hiç yapılmaması ile kötü beslenme yüzünden de olabilmektedir.

Selülit Nerelerde Olur ; insan bedeninde kalça, karın ve baldır bölgelerini etkileyen görsel olarak hoş olmayan bir görüntü ortaya koyan Selülit portakal kabuğu gibi görünmektedir. Halk arasında bu isimle de anılmaktadır.

 

Bu cilt sorununu sonlandırmak, bu soruna çözüm bulmak için insanlar çeşitli diyetler yapmakta, masaj masalarından kalkmamakta, ve yazılı, görsel medya da sosyal medya sitelerinde mucizevi olarak gösterilen ürünleri kullanmakta çözüm aramaktadır. Ancak bu problem mucizevi çözümler ile anlık olarak düzeltilebilecek bir şey değildir sabırlı olmalı ve düzenli olarak uygulanan tedavi ve çözüm yöntemlerini yapmaya devam etmelisiniz.

Selülitle mücadele ederken farklı tedavi yollarını uygularken mutlaka uzman hekiminiz ile görüşerek bilinçsiz ve hatalı olabilecek tedavi yöntemlerinden uzak durmalısınız.

Görsel olarak sizi rahatsız eden selülitten kurtulmak için rutin olarak yaptıklarınızın yanına bir içecek eklyerek bu sorunun çözümü için adım atmaya ne dersiniz. Selülitli bölgelerde ki görsel sıkıntılarınızın önüne geçecekb u anti-selülit içeceği tat olarak beğeneceğin hoş bir tada sahip olması kadar kolay ve pratik hazırlanması ile de deneyebileceğiniz bir çözüm olarak öne çıkmakta.

 

Selüliti iyileştirmek için Ev yapımı tarif

Bu içecek, malzemeleri sayesinde hücreler için temizleyici görev görür. Bunu hazırlamak için ihtiyacınız olanlar:

  • 500 gram aloe vera jeli
  • 500 gram bal
  • 6 yemek kaşığı viski

Çözümde size yardımcı olaca bu tarih için ilk olarak yukarıda yazılı olan tüm malzemeleri çırpıcıdan geçirin, ancak bu işte önemli olan şey malzemelerin iyice karışmasıdır. Bu karışımı yaptıktan sonra iyice kapalı bir şişeye kolay ve dolapta muhafaza edin. Hazırladığınız karışımdan Sabahları ve akşamları bir yemek kaşığı tüketerek selülit probleminizin daha kısa zamanda ve çabukça gitmesini sağlayın.

 

Dikkate alınması gerekli çözüm önerileri

Düzenli olarak her gün su içmek hem selülit sorunundan kurtulmanız hemde vücudunuzun su dengesinin sağlanması için yararlı olacaktır. Düzenli ve yeterince su tüketildiğinde vücuttaki toksik maddelerden arınarak selülit oluşmasına neden olan birikmiş yağları yok edebilirsiniz.

Tuz tüketiminin belirli bir miktar üzerinde vücuda yarardan çok zarar verdiğini uzmanlar belirtmektedir. O yüzden daha az tüketin çünkü tuzlu gıda maddelerini tükettiğiniz zaman vücudunuz normale göre daha fazla su tutmakta bu durum ise direk vücudunuzda ki selülitli bölümleri etkilemektedir.

Daha çok lifli yiyecekler tüketin

Beslenme düzeninizde lifli besinlerin tüketilmesi selülit sorununun azaltmasına yardımcı olmaktadır. Nedenine gelince vücudun ihtiyaç duymadığı atıkların vücuttan atılmasını kolaylaştırmaktadır. Lif Hangi Yiyeceklerde vardır diye soracak olursanız eğer hububat ürünlerinde, yeşil yapraklı sebzeler ve meyvelerde yeteri miktarda bulunmaktadır.

Yağ yemekten kaçının

Yağ sağlık konusunda zararlı olarak belirtilmektedir. Vücutta toksik maddelerin birikmesine yol açmasından dolayı selülit sorunu ile karşılaşmaya kapı aralamaktadır. Azaltılması ve kontrol edilmesinin zorlaşmasına sebebiyet vermektedir. Ancak son dönemlerde bazı uzmanlar sağlıklı bir yaşam için yağlı beslenilmesi konusunda da görüş belirtmektedir.

Alkol ve Gazlı İçecekleri Tüketmeyin

Modern çağın ve fast food kültürünün bu topluma kazandırdığı gazlı içecekler ve bir de alkollü içeceklerin tüketimi vücutta normalden daha fazla toksik madde birikmesine neden olur, vücudun beslemekten ziyade vücuda zarar verir. Bu nedenle yapılacak en mantıklı hareket bu tür içecekleri hayatımızdan çıkarmak olacaktır.

 

Sağlıklı bir yaşam ve selülitlerden uzak olmak için daha tüketmemiz gereken gıda maddelerine baktığımızda hamur işleri, ekmek, kurabiye ve rafine edilmiş olan un ürünleri öne çıkmaktadır. Nedenine gelince bu ürünlerde yağ oranı daha yüksektir bu durum da selülitin artmasına neden olmaktadır.

 

Fazla kahve tüketimini ve sigara içmeyi azaltmanız yararlı olacaktır. Hatta mümkünse eğer sigaradan tamamen uzaklaşarak daha sağlıklı bir yaşam için haftada en az üç kez düzenli egzersiz veya yürüyüş yapmanız hem selülit hem de sağlığınız için iyi olacaktır. Birde dar kıyafetler giymemeniz de gerekmektedir. Bu yazılanlar dışında zaman zaman masaj seanslarına giderek selülit oluşmasına neden olan yağ nodullerinden kurtulabilirsiniz. Bu masajı eğitimli bir masörün yapması ve ciltteki birikmiş durumdaki yağları akıtacak uygun kremleri kullanmalıdır.

 

Aklınızdan çıkarmayın

Selülit kişilerin görsel olarak kendilerini rahatsız hissetmelerine neden olduğundan dolayı özgüven kaybına sebep olabilecek bir cilt sorunudur. Ancak bazı sorunlar vardır ki kısa ve kolay bir şekilde hemen çözülmez, çözümü için sabırlı bir süreç ile mücadele etmeniz gerekir. Eğer sabırlı bir şekilde hareket ederseniz ve yapılacak olan tedavide düzenli bir şekilde size söylenilenleri yaparsanız başaramamanız için bir neden yok..

Cilt Bakımı ve Sağlığı için Selülittten Kurtulmak İçin Çözüm Öneri, Tavsiyelerinizi Yorumlayarak Paylaşmak İster misiniz ?

BİR CEVAP BIRAK