Serdar Ortaç Kimdir Hayatı, Boyu, Yaşı

Serdar Ortaç Kimdir Hayatı, Boyu, Yaşı

Kim Kimdir
PAYLAŞ
Serdar Ortaç Kimdir Hayatı, Boyu, Yaşı Nedir, Nereli, Göz Rengi

Türk Pop Müzik Dünyasına 90 lı Yıllarda Bir Zamanların Efsanevi Müzik Firması Raks Müzik Tarafından Kazandırılan Seslendirdiği Karabiberim isimli parçayla milyonların gönlünde taht kuran ve günümüzde hala sevilerek takip edilen ünlü pop müzik starıdır.

Serdar Ortaç Kimdir Biyografisi

 

16 Şubat 2970 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Serdar Ortaç Aslen Kastamonu İli İnebolu İlçesi İlyasbey Köyündendir. Ünlü yıldız, sarkıcı, müzisyen, söz yazarı, besteci aynı zamanda yapımcıdır. Babası Mehmet annesi Nesrin ortaç çiftinin çocukları temel öğretimini İstanbul’da tamamladı.

 

Orta öğretimini Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi torna ve tesviye bölümünde tamamlamış olan Ortaç, tornacı olan babasının yanında çalışıyordu. Sadece babasının yanında kalmakta yetinmeyin haftalık harçlığını çıkarmak için zaman zaman simit satan Ortaç, küçük yaşta para kazanarak ayakta durmayı babasından öğrenmiş ve bu anlamada babasına olan minnettarlığını halen dile getirmektedir. Yüksek öğretiminde Bilkent Üniversitesi Amerikan kültürü ve edebiyatı bölümünde başlayan Ortaç, üniversite öğrenimin yarıda bırakmak zorunda kalmıştır.

 

İstanbul radyo ve televizyon sunuculuğu yapan Serdar Ortaç, radyo dinleyicilerinde albüm yapımcısıyla tanışarak, albüm çalışmalarına başlamıştır. Yazdığı şarkıları seslendirme fırsatı yakalayan Ortaç, 1994 yılına oldukça parlak başlamıştır. Çıkardığı albümüyle 1. Kral TV video müzik ödüllerinden en iyi çıkış yapan erkek sanatçı ödülünü almış, 1996’da ikinci albümü Yaz Yağmurunu çıkarma fırsatı yakalamıştır. Ardından bir yıl ara ile çıkardığı Loco Para ve Gecenin Adamı albümleriyle şöhret basamaklarını hızlı çıkmıştır. 2000-2003 yılları arasında Bilsem Ki ve Okyanus adlı albümlerini dinleyiciyle paylaşmış bu albümünde diğer önemli ses sanatçılarına da yer vermiştir. 2004-2007 yılları arasından Çarka ve Mesafe adlı albümleriyle, en çok satanlar listesine adını yazdırmış, 2008-2011 yılları arasında Nefes ve Kara albümleriyle konuşulmuştur. Günümüzde ise Ray, Bana Göre Aşk ve Çek Elin Kalbimden adlı albüm çalışmalarında güzel parçalara yer vermiş ve dinleyici tarafından oldukça beğenilen parçalara imza atmıştır.

Ünlü Sanatçı 2014 Yılında Chloe Loughnan ile dünya evine girmiştir.

Serdar Ortaç Resimleri

Serdar Ortaç Fiziksel Özellikleri Nelerdir

Asıl adı : Serdar Ortaç

Doğum Yeri: İstanbul

Doğum Yılı: 16 Nisan 1970 doğumlu ve (Mart 2016 itibarıyla) 45 yaşındadır

Kilosu: : 66

Metre Olarak Boyu: 1.68

Doğal Saç Rengi:  Siyah

Göz Rengi: Kahverengi

Sizlerde Ünlü Pop Müzik Yıldızı Serdar Ortaç Hakkında Görüşlerinizi ve Bilgilerinizi paylaşmak İsterseniz Yorumlarınız ile Katkıda bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK