Ses Sistemi Seçerken, Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ses Sistemi Seçerken, Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hayata Dair Deneyimlerim
PAYLAŞ

Ses Sistemi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günümüzde Evinde Yada İş Yerinde Bilgisayar Kullananların, Smart TV veyahut Projeksiyon cihazı kullanarak sinema filmi, Blueray DVD yada futbol maçı seyredenlerin en fazla dikkat edip üzerinde durduğu şeylerin başında ses sistemleri gelmektedir. Evleriniz ve bürolarınız için 5+1 Yada 2+1 Ses Sistemi Seçerken Satın Alırken Nelere ve Hangi özelliklere dikkat etmeliyiz sizlere kısaca açıklamak istiyoruz. Ses Sistemi Fiyatları 50 TL ile 1200 TL arasında değişmektedir.
Ses sistemi almayı düşünüyorsanız odanızın büyüklüğüne göre seçim yapınız. Çünkü küçük bir odaya alacağınız ses sistemi oldukça çok ses çıkaracaktır. Bu yüzden evin büyüklüğüne göre seçim yapınız. Ayrıca alacağınız ses sisteminin kalitesine önem veriniz. Piyasada 5+1 ses sistemlerini 100 Türk lirasına bile alabilirsiniz.

Ses Sistemi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Ancak alabileceğiniz bu ses sitemi bir işe yaramayacaktır. Sesi net vermeyecek ve zamanla hoparlörlerin patlamasına neden olacaktır. Bu yüzden kaliteli ses sistemleri almaya özen gösteriniz. Bu ses sistemlerinde sesi ne kadar açarsanız açın sesi dağıtmayacak ve bozmayacaktır. Ses sistemiz alırken girişlerinin bakır olması daha iyidir. Çünkü zamanla temassızlık ve paslanma gibi sorunlar oluşturmayacaktır. Ses sitemini televizyonunuz için alacaksanız bu uzun hoparlörlerin olması odanıza şık bir görünüm verecektir. Çünkü bu ses sistemleri led televizyonlarının yan taraflarında daha şık durmakta ve sesi oda içerisine güzel bir şekilde yaymaktadırlar. Salonunuz geniş bir biçimdeyse kesinlikle salon ses sistemlerine bakarak bunlardan seçim yapınız. Çünkü bu ses sistemleri salon için dizayn edilmiştir.
Yeni alacağınız ses sistemini kimseyi rahatsız etmeden güzel ve uzun yıllar kullanmanız dileğiyle.
Sizlerde kendi ses sistemi satın alma deneyiminizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Zeki ÇATALKAYA

Not: Sizlere ses sistemleri ile ilgili olarak genel bilgileri verdik. Ancak verdiğimiz bu bilgilere ek olarak belirtmemiz gereken bir kaç husus bulunmaktadır. Öncelikle sis sistemleri genel olarak yüksek ses düzeyi sunacak şekilde yapılmış cihazlardan oluşmaktadır ve bu cihazların kullanımı esnasında tercih ettiğiniz ses düzeyi toplu yaşam kurallarından dolayı sıkıntı yaşamanıza sebep olabilir. Müstakil bir ev veya Bağımsız Villa Tarzı bir eviniz yoksa apartman hayatında bu kullanım sizin komşularınız ile sıkıntı yaşatabilir. Aynı konuda empati kurduğunuzda ters bir zamanda yüksek ses düzeyinin ortaya koyacağı rahatsızlığı düşünürseniz o zaman sizde daha duyarlı olursunuz. Yani ne yapıyoruz ses sistemimizi aşırı bir ses ile kullanmıyoruz.

BİR CEVAP BIRAK