Şirin Payzın Kimdir

Şirin Payzın Kimdir

Kim Kimdir
PAYLAŞ

Televizyon gazeteciliği denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biridir. Bir çok önemli haberin altına imzasını atmıştır.

Şirin Payzın Hayatı ve Biyografisi

1968 yılında İstanbul ilimizde dünyaya gelmiş olan ünlü spiker Şirin Payzın’ın baba tarafı aslen Makedonyalı annesi ise Kırım göçmenidir. Babası Nizam Payzın, ünlü gazeteciler arasında yer almaktadır. Babasının mesleği gereği İstanbul’dan Ankara’ya taşınmak zorunda olan Payzın ailesi, Ankara’da yeni bir hayata başlamıştır. Küçüklüğünden beri tiyatroya merakı olan şirin Payzın, lise yıllarında tiyatro ile yakında ilgilemiş ve üniversite eğitimi için Fransa’ya gönderilmiştir.

 

Fransa’da eğitim aldığı sırada babasının ölüm haberini alan şirin Payzin, Türkiye’ye geri dönmüş ve eğitin hayatına İstanbul üniversitesi filoloji bölümünde yarım dönem eğitim almış ardından Ankara Bilkent Üniversitesi’nde sanat tarihi ve işletme adına eğitim almıştır. Okulunu bitirdikten sonra birleşmiş milletlerdeki daimi temsilcimiz olarak göreve başlamış ardından basın bürosunda ye edinmiştir. Yurt dışında olduğu sıralarda Ufuk Güldemir’in yakın arkadaşı ile tanışmış ve İstanbul’da yaşayan Güldemir ile görüşme adına Türkiye’ye dönmüştür. Görüşmeleri esnasında ufuk Güldemir’in yakından dikkatini çeken Payzın, Show TV ekranlarında karşımıza çıkama fırsatını yakalamıştır.

 

1994 1999 yılları arasında Atv kanal diplomasi muhabirliğini üstlenmiş,  yurt dışında çeşitli görevler almıştır. Devlet başkanlarıyla yakında görüşüp röportaj yapma fırsatı yakalayan şirin Payzın, televizyonculuk hayatı boyunca başarılı çalışmalara imza atmıştır. Haber muhabirliğinde oldukça başarılı olan şirin Payzin,2004 yılında Metin Göktepe yılın görüntülü haber ödülüne layık görülmüştür. 2001 yılında ise dünyada bugün adlı haber programının yapını ve sunumunu üstlenmiş, kariyeri adına önemli başarılara imza atmıştır.

 

Şirin Payzın Fiziksel Özellikleri Nelerdir

Asıl adı : Şirin Payzın

Doğum Yeri: İstanbul

Doğum Yılı: 1968 doğumlu ve (Eylül 2017 itibarıyla) 49 yaşındadır

Kilosu: : 57

Metre Olarak Boyu: 1.72

Doğal Saç Rengi: Kahverengi

Göz Rengi: Kahverengi

Şirin Payzın Özet Biyografisine sizlerde görüşleriniz ile katkıda bulunur musunuz ?

BİR CEVAP BIRAK