Siyam Kedisinin Bakımı, Eğitimi ve Özelliklerine Dair Merak Edilenler

Siyam Kedisinin Bakımı, Eğitimi ve Özelliklerine Dair Merak Edilenler

Hakkında Bilgi
PAYLAŞ
Yavru Siyam Kedisi Resimleri

Sevdiğim hayvanların başında gelen kedi türleri hakkında bilgiler vermeye Siyam Kedisinin Bakımı, Eğitimi ve Özelliklerini sizlere açıklayarak devam etmek istiyorum. Kedi sevenlerin merak ettiği türlerden biri de ülkemizde çok yaygın olarak bulunmasa da Siyam Kedisidir.

 

Karakteristik yapı olarak Sakin, duygusal ve üstün bir zekaya sahip olan Siyam kedileri, oldukça değerli ilgi çeken bir ırk olarak tanınmaktadır. Sahibi ile özel bir bağ kuran bu kediler, koruma içgüdüsü nedeniyle zaman, zaman diğer ırklara karşı tehditkar olabilir.

 

Siyam Kedisinin Bakımı – Eğitimi ve Özellikleri

Sahibi ile iletişim kurma ve oyunculuk konusunda yetenekli bir ırk olan Siyam kedisi, sahibini ve yavrularını benimseyen ırklar arasında yer alır. Tayland kökenli bir kedi olması yanında geçmiş dönemlerde tapınaklar da bekçilik görevi verilmiş bir kedidir. Özellikle 1800’lü yıllardan sonra pek çok coğrafya’da kendine yer bulan Siyam kedileri masmavi gözleri ve atletik vücudu ile ilgi toplamaktadır.

Bu kedi türü oldukça uyumlu bir türdür. Genel karakteri itibariyle, hem sahibi hem de çocuklar ile iyi iletişim kuran bu kediler çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih edilir. Gerek koruyucu tavrı gerekse de itaatkar olması aile içerisinde çok kısa sürede benimsenmesini sağlar. Örneğin siyam kedileri, oyuncaklar ile arası iyi olan ırklardan olduğu için, oyun sırasında bu tür etkinlikleri talep eder.

Siyam Kedisi Resimleri

Eğitim konusunda 2 aylık süre dolduktan sonra eğitim almaya başlaması, alınan eğitimin çok daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Yine bir köpek gibi tasma ile gezdirilebilen siyam kedisi, sahibine güvendiği ve sevgi ile bağlandığı için uyum sürecinden sonra aile içerisinden ayrılmak istemeyecektir.

Siyam Kedisi Ne Yer

Beslenme konusunda öncelikli şunu bilmemiz lazım bu kedi türü yemek konusunda oldukça seçici olan bir türdür. Onlara kalitesiz ve uzun bir müddet beklemiş olan mamayı yedirmeniz çok zordu ve hatta imkansıza yakındır diyebiliriz. Verilecek mamalar kaliteli olmamı ve tazeliğini koruyarak bayatlamaması için iyi saklanmalı, filtre edilen su verilmeli ve günlük olarak bu suyun değişimi yapılmalıdır.

 

Umarım siyam kedileri hakkında kafanıza takılanlara gerekli yanıtlarını burada bulmuşsunuzdur.
Sevgi dolu günlere.

BİR CEVAP BIRAK