Tabanca Nasıl Temizlenir?

Tabanca Nasıl Temizlenir?

Hayata Dair Deneyimlerim
PAYLAŞ

Türk Milleti İçin Önemli Bir Yeri Vardır Silahın. Eskilerin Bir Sözü Vardır At, Avrad ve Silah.. Konumuz Silah Temizliği..

Silah Temizliği ve Bakımın Amacı

Neden silahımızı temizlememiz gerekir sorusunun çok basit bir yanıtı vardır aslında ; kullanmış olduğunuz silahı her zaman çalışır ve kullanıma hazır durumda bulundurmaktır, kullanımı gerekirse tutukluk yapmadan kullanmaktır. Ayrıca silah parçalarının tam, sağlam ve eksiksiz olmasını sağlayarak daha uzun ömürlü kullanım hedeflenmektedir.
Bir arabayı kullanırken ehliyet almak, ehliyet almak içinse kursa gitmek gerekmektedir. Kurs size sadece araba sürmeyi değil aracın bakının yapılışını da göstermektedir, aynen bu durum gibi silah sahibi olmakta sadece silahı bele takıp gezmek değil onun temizliğini bakımını aksatmadan yapmaktır.
Silah Temizlik ve Bakımı için gerekli olan Ekipmanlar
1.) ETS Silah Yağı 9672.) ETS Silah Temizlik Bezi
3.) Harbi
4.) Kıl Fırça
5.) Bakır Silah Temizlik Fırçası
6.) İnce bir çubuk (Silah elle ulaşılamayan parçalarının temizliği için)7.) Düz ve yıldız Tornavida (Kabza kapaklarını sökmek v.s. için)8.) Belki bu sette temiz bir şırıngada bulunabilir. (zor ulaşılan bölgelere silah yağını şırınga ile ulaşması sağlanır.)
Not: Silah kullanıcısının kendisine ait bir silah temizlik ve bakım seti bulundurması önemlidir.
Temizlik malzemesi bulunduğu zaman silah temizliği yapılırsa, kendinizi ve çevrenizdeki insanların güvenliğini tehlikeye atarsınız.
Silah Tabanca Nasıl Temizlenir? Nasıl Yağlanır Tozları Alınır

Tabanca Nasıl Temizlenir?

Silah Tabanca Nasıl Temizlenir? Nasıl Yağlanır Tozları Alınır sorularının yanıtlarını sizlere kısa bir biçimde vermek istiyoruz.
Tabanca temizlemek oldukça önemli bir konudur. Çünkü dikkatsizce temizlenen bir tabanca yüzünden birçok insan hayatını kaybetmektedir. Bu yüzden dikkat edilecek ilk husus tabancanın boş olmasıdır. Tabanca temizlemeden önce şarjörünün çıkarılması ve içinde mermi olmamasına çok dikkat ediniz.

 

Tabancanın iç kısmına elin giremeyeceği yerlerde kullanmak için ince çubuk kullanmalısınız. Çizecek bir çubuk olmamalıdır. Tornavida ile kabza kapaklarını sökerek açınız. Dar olan yerlere yağ sıkamıyorsanız bir şırınga ile bunu halledebilirsiniz. Daha sonra yağ sıktığınız yerleri elinize alacağınız pamuksu bezle iyicene siliniz. Elinizin girmediği yere ise çubuğa sardığınız bezle iyice çevirerek temizleyiniz. Bazı silahlar satılırken temizlik ürünleriyle birlikte satılmaktadır. Böyle bir silah satın alırsanız işiniz daha kolay olacaktır. Silahı temizlerken yağı çok fazla kullanmayınız. Az miktarda ya işinizi görecektir. Silah nasıl temizlenir bilmiyorsanız sitemizdeki resimlerle bunu öğrenebilirsiniz. Temizleyeceğiniz bezin pamuksu olmasına özen gösteriniz. Çünkü metal olan silahınızı sert bir bezle temizlerseniz çizilecek ve kötü bir görünüm oluşacaktır. İnce çubuğun ise plastik olmasına dikkat ediniz. Eğer bir çubuk bulamıyorsanız bulacağınız çubuğa bezi iyi sararak temizleyiniz.

Ali ÜNAL

BİR CEVAP BIRAK