Tatile Çıkarken Yanımıza Neleri Almalıyız ?

Tatile Çıkarken Yanımıza Neleri Almalıyız ?

Hayata Dair Deneyimlerim
PAYLAŞ

Tatile Çıkarken Yanımıza Almamız Gerekenler Nelerdir

Tatil uzun süren bir eğitim döneminin sonunda yada ortasında veya zorlu bir iş yılında artık yeter dediğimiz bir anda kendimize zaman tanımak ve sıkıntılarımızı atmak için yaptığımız güzel bir sosyal faaliyettir. Kişiler zevklerine göre bazen deniz kenarında kumların üzerinde yanmayı tercih ederler, bazen ise doğayla iç içe ağaçların , suların arasında olmayı tercih ederler. Ancak her ne olursa ana hedef üzerimizdeki sıkıntıları atmamız olduğu için seçimimizi güzel yapmalıyız. Sonra vay be bir yıldır bekle yaptığın işe bak der geçeriz. Bu yüzdendir ki tatile çıkarken her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmeli ve tatil sürecinde ise hiç bir şey düşünülmemelidir.

 

Peki her şeyi planladık ve zaman geldi artık tatile çıkacağız Öncelikle tatile ne ile gideceğimize karar verdiysek uçakla gideceksek uçak otobüs yada gemi ile gideceksek onların biletlerini yanımıza almalıyız. Eğer tatile kendi aracımız ile gideceksek araç bakımını yapmalı ve araca dair eksik evrak bırakmayacak şekilde tüm evrakları almalıyız.

 

Tatile Çocuk İle gideceksek ; Çocuğun giysilerini, mamasını,ıslak mendilini, oyuncaklarını ve bebek bezini varsa ilaçlarını yanımıza mutlaka almalıyız.

 

Kendimiz varsa eşimiz için; İç çamaşırlar, Günlük kıyafetlerimizi, parfüm, kozmetik bakım ürünleri cımbız, güneş gözlüğü, telefonlarımızın ve laptoplarımızın şarj cihazlarını, kadınlar için günlük pedleri ve bir rahatsızlığımız var ise ilaçlarımızı mutlaka almalıyız.

Tatile Çıkarken Yanımıza Neleri Almalıyız ?

Birde bunların dışında ben keyfine tam düşkünüm mangalımı yakarım derseniz tam takım olarak mangal malzemelerini almayı unutmayalım.

Hatta bir adım öteye geçip bir iki günde çadırda kalacağım diyorsanız onuda unutmayın derim.

Büyükler İçin Alınması Gerekenler:Kimlik & pasaport & evlilik cüzdanı
Giysi (kot, tişört,gömlek,elbise,şort,kemer,etek,pijama,gecelik,çorap,atlet,iç çamaşırı)
Kol çantası
Ayakkabı & sandalet
Bikini& mayo& pareo
Şapka & bandana
Plaj terliği
Deniz ayakkabısı
Deniz gözlüğü
Plaj çantası
Yelpaze
Güneş gözlüğü & kılıfı
Güneş kremi
Nemlendirici
Banyo& deniz havlusu
Şampuan &sabun &duş jeli
Lif
Saç kremi& saç köpüğü &jöle & saç spreyi
Tarak
El kremi
Makyaj malzemesi
Oje & aseton
Parfüm
Deodorant & rolon
Diş macunu
Diş fırçası
Ped & günlük ped
Traş malzemesi
Ayna
Cımbız
Törpü
Tırnak makası
Takı & toka
Islak mendil
Fotoğraf makinası & şarj aleti
Kamera & şarj aleti
Cep telefonu & şarj aleti
Not defteri
Kalem
Kitap
Acil durum ve günlük alınması gereken ilaçlar( doğum kontrol hapı, vitamin,anti depresan,kas gevşetici,ağrı kesici,böcek sokmasına karşı ilaç)
Peki sizce bunların dışında tatile giderken yanımızda ne olabilir. Tatile Giderken Neleri Yanımıza Almalıyız arkadaşlar söylermisiniz.

Alaattin KEŞOĞLU

BİR CEVAP BIRAK