Yalan Söyleyen Kadın Nasıl Anlaşılır Hiç Düşündünüz mü ?

Yalan Söyleyen Kadın Nasıl Anlaşılır Hiç Düşündünüz mü ?

Aşk ve İlişkiler
PAYLAŞ
Yalan Söyleyen Kadın ve Erkek

İnsan Hayatında Belki de En Sevilmeyen Şeylerin Başında Gelen Ancak Bir Çok İnsanında En Vazgeçemediği Şey Olan Yalan Konusunda En Fazla Merak Edilen Hususlardan Biri De Kişinin Yalan Söyleyip Söylemediğinin Nasıl Fark Edileceğidir.

Yalanı ve söyleniş biçimini kadın ve erkek olarak ayırmadan ortak bir sınıfta değerlendirmek daha doğru gibi görünse de hem erkeğin hem de kadının yalan söylenmesi durumunda göstereceği bazı tipik davranışlar bulunmaktadır.

Yalan Söyleyen Kadın Nasıl Anlaşılır?

Pek çok insan için yalan, gizlenmesi kolay ve söylenmesi zor olan bir durum olarak tarif edilir. Fakat yapılan araştırmalarda yalanın söylenmesi kolay ancak gizlenmesi zor bir durum olduğu görülmüştür.

Yalan söyleyen her kişide bazı ortak davranışlar görünmekle birlikte kadın ve erkeklerde bu davranışlar bazı tipik belirtiler ile birbirinden ayrılabilir.

Kadının Yalan Söylediğini Nasıl Anlarız ?

Örneğin, bir kadının yalan söylediğini anlayabilmek için ona aynı şeyleri tekrar ettirmek çoğu zaman işe yaramayacaktır. Yine kişiye göre değişmekle birlikte bir kadının davranışlarından yalan söylediğini anlamak her zaman kolay değildir.

Bu bakımdan yakından tanıdığınız birinin yalan söyleyip söylemediğini anlamak için konuşması sırasında söylediği şeylerden bir kaçının tam zıttı yönünde tekrar cümleleri kurun. Eğer kadın bu cümleleri kabul ediyor ise muhtemelen söylediği şeyler hakkında pek fikri yoktur.

Yine sorduğunuz sorulara karşınızdaki kadının nasıl cevap verdiğini takip etmeniz yararlı olacaktır. Baştan savma verilen bir cevap karşısında aynı soruları tekrarlamanız ise doğru olanın açığa çıkması konusunda yardımcı olacaktır.

Yalan kadar kötü bir şey yoktur arkadaşlar. Siz siz olun söylediğiniz yalanların bir gün karşınıza çıkabileceğini düşünün ve o gün mahçup olmamak için bugünden doğru söyleyin. Söyleyin ki yarın yüzünüz kızarmış ve başınız önde bir şekilde durmayın sevdiklerinizin, arkadaşlarınızın ve dostlarınızın yanında.

Not: Toplumda yalan söyleyen bir kişi olarak anılmamak için ilk yapacağınız şey yalan söylemenize neden olan şeyi karşınızdaki kişiyi kırmadan nasıl ona anlatabileceğinizi düşünerek ona göre hareket etmenizdir.

Eğer ki iletişim halinde bulunduğunuz kişinin sizi tam olarak anlamasını sağlarsanız yalan söylemenize gerek kalmaz ve mahcup olmanıza neden olacak bir durumla da ilerleyen zamanda karşı karşıya kalmazsınız.

BİR CEVAP BIRAK