Yarın Güzel Olacak

Yarın Güzel Olacak

Kişisel Gelişim Yazıları
PAYLAŞ

Yarın Güzel Olacak ( Kişisel Gelişim Yazıları) Ersin AYGÜL

Evet belki içinde bir umutsuzluk var ve günlerin hep ardı ardına gelen kötü şeyler yüzünden umutsuzluğun kollarına sevketmiş seni. Ve artık yeni gelen günden güzel şeyleri beklemiyorsun ama aslında başımıza gelen her sorun ve sıkıntı bize daha güçlü olma acılara karşı koyabilme şansı vermektedir. Hayattan bir ders almakta ve daha dirençli olmaktayız. Kendimizi sorgulamakta, Hatalarımızı görüp onları düzeltmek için yeni fırsatlara sahip olmaktayız.

 

Peki Yarın Neden Güzel Olacak :

Çünkü yarın yeni bir gün olacak ve dünde kalanları unutmam için adım atabileceğim…

Çünkü yarın güneş doğarken elimde hatalarımı fark edip tekrarlamamam için bir şansım olacak.

Çünkü bugünde nefes alıyor ve yaşıyor olacağım. Bu bile mutlu olmam için bir bahane değil mi.

Çünkü hayat bana acı ve üzüntü vermiyor ben kendimi üzüyorum. Bugün bunu biliyorum ve bu sorunu çözeceğim..

Yarın Güzel Olacak (Kişisel Gelişim Yazıları)

İşte arkadaşlar bu benim yarına dair düşüncem. Belki gerçekten zor şartlarda yaşıyoruz, maddi sorunlarımız, ailevi sorunlarımız , sağlık sorunlarımız var ama birde unutmayalım ki hala hayattayız ve yüce Rabbimiz bizim yaşama gücü , direnme gücü vermiş, umut etme, dua etme imkanı vermiş bu yüzden çok şanslıyız ve gelin bu şansımıza sahip çıkalım yeni gelen günü dua ederek ve şükür ederek karşılayalım.
Ersin AYGÜL

Not: Hayat bize her zaman için farklı şeyler sunar. Bize düşen hayatın sunduklarını iyi anlayıp olumsuz durumlarda bile pes etmede mücadele azmiyle hareket etmektir. Zorluklar ve güçlükler karşısında duramayanlar, hemen olumsuz düşünenler başarılı olamazlar. Umutsuzluk ve yenilgiyi kabul etme kişiyi ileriye değil geriye götürür. Unutmayın ki en büyük komutanlar savaş meydanında ordusunun başında olanlardır savaşı bırakıp kaçanlar, orduyla olmayanlar değildir. Sizde bu yüzden zorluklara karşı mücadele azmi ile ben buradayım yenilmedim pes etmedim diyerek yürüyün.

Zorlu yollar koşarak aşılmaz. Adım adım yürümek lazım…

BİR CEVAP BIRAK