Yaşlanmaya Karşı Bakım Kürleri

Yaşlanmaya Karşı Bakım Kürleri

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ
Yaşlanmaya Karşı Bakım Kürleri ve Bitkisel Çözüm Önerileri

Kadın Yada Erkek Hepimiz Zamana Karşı Koymak ve Hep O Gençlik Yıllarındaki Gibi Genç Yakışıklı ve Güzel Olmak İsteriz. Bunun yolunu kimileri estetik operasyonlarda arar kimileri ise Yaşlanmaya Karşı Bakım Kürleri ve Bitkisel Çözüm Yöntemlerinde arar. Bir yöntem doğallıktan diğeri ise plastik cerrahın başarısından geçmektedir.

 

Yaşlanmayı Geciktirecek Doğal Yollar ve Yöntemler

Bakım uygulamalarının çoğunlukla bayanları ilgilendirdiği ve bayanlar tarafından tercih edildiği düşünülür. Ancak hem erkek hem de bayanları doğrudan etkileyen yaşlanma süreci, bakım uygulamalarının da her iki kutup tarafından tercih edilmesini sağlar.

 

Oldukça yakın tarihlere kadar kadar genellikle erkeklerin çok olumlu bir şekilde bakmadığı Cilt ve Vücut bakımı uygulamaları ise artık günümüzde emin olun ki en az bayanlar kadar popüler olmakta erkeklerinde arasında. En çokta bakım uygulamaları ve kürlerin yaşlanmayı geciktiren ve daha genç gösteren kürler arasından seçildiğini görebilirsiniz. Yaşlanmanın etkilerini azaltmaya yönelik bakım kürleri ve doğal uygulamaları açıklayalım.

 

Yaşlanmaya Karşı Bakım Kürleri Doğal Çözüm Yöntemleri

 

Cildinizin daha canlı ve daha genç bir görünüme sahip olabilmesi için kullanacağınız ürünler kadar yaşam biçiminize de dikkat etmeniz gerekir. Yoğun stresli bir ortamda bulunan, kirli havanın etkisinden kurtulamayan ve yeterli uyku ile beslenme imkanına sahip olamayan kişiler, bakım ürünleri ile istediği sonucu elde edemez. Bu bakımdan ilk olarak bu hususlara dikkat edilmesi gerekir.

Cilt Gençleştirme Kürleri

Cildinizin tazeliğini korumak için mümkün olduğunca her sabah – akşam, kil ya da doğal öz içeriğine sahip olan temizleme ürünleri ile cildinizi temizleyin. Ancak kullanacağınız ürünlerin kesinlikle yüksek alkol oranına sahip olmamasına özen gösterin.

Güneş her ne kadar cilde zarar veren bir unsur olarak görülse de aynı zamanda beslenmesini de sağlamaktadır. Bu nedenle doğru zamanlarda koruma ürünleri ile güneş ışığından faydalanın.

Kullanacağınız doğal maske ve kürlerin yumurta akı, kil, sirke suyu ve limon suyu gibi içeriklere sahip olması cildin daha canlı ve kan dolaşımının daha hızlı olmasını sağlayacaktır.
Cildin Yaşlanmasını Önleyen Muz ve Yoğurt Maskesi;
Gerekli olan Malzemeler;

1 adet muz
1 çay bardağı yağsız yoğurt
2 çorba kaşığı bal
Öncelikle Muzun kabuğu soyulur ve çatalla ezilir. Sonrasında bal ve yoğurdun içine ekledikten sonra muzu karıştırıyoruz ve bu karışımı tüm cildimize sürüyoruz. Cilt üzerinde yaklaşık olarak 20 dakika kadar bir zaman dilimi kaldıktan sonra bol su ile cildimizi temizleyelim. Bu kürü haftada en az üç kez yaptığımız zaman cildimizin yenilenmeye başladığını görebiliriz.
Cilt Yaşlanmasını Gidermeye Yardımcı Bezelye Maskesi
250 gr taze bezelye
2 yemek kaşığı pekmez
1 çay kaşığı zeytinyağı
1 adet yumurta akı
1 çay kaşığı un
Öncelikle bezelyeleri ezdikten sonra 2 yemek kaşığı pemkezi içine ekliyoruz ve karıştırıyoruz. Karıştırma işlemimizi 2 dakika kadar yapıyoruz, devamında ise bu karışımın içine zeytinyağı, yumurta akı ve un ekleyip yeniden 2 dakika daha karıştırıyoruz. Sonrasında Hazırlanmış olan bu maskesi cildimize sürüyoruz ve yaklaşık olarak yarım saat kadar bekledikten sonra yüzümüzü yıkıyoruz. Bu kürü 2 günde bir geceleri yatmadan önce yapıyoruz. Yararlı olacaktır umarım.

Not: Bu Kürleri Yapmadan Önce Cilt Doktorunuzla Görüşebilirsiniz ve malzemelerden Alerjiniz olan varsa kürleri yapmamanız sizin için yararlı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK