Yaz Ayında İlkbaharı Yaşamak Garip Gelmiyor mu ?

Yaz Ayında İlkbaharı Yaşamak Garip Gelmiyor mu ?

Genel
PAYLAŞ
Çevreye Zarar Verme

Son günlerde bakıyorum mevsimler yaz olması lazımken ve sıcakta yanmak gerekirken gün için misafir gibi gelen kendini gösterip kısa bir süre yakan güneşin hemen ardından kararmaya yüz tutan gökyüzü ve deli dolu boşalan yağmurlar ile acaba yaz mevsiminde miyim yoksa ilkbahar mı diyorum kendi kendime.

Bir çoğunuz sormuş Yaz Ayında İlkbaharı Yaşamak Garip Gelmiyor mu diye evet bende soruyorum. Daha önce bir yazı daha yazmıştım ne oldu bu mevsimlere ne oldu bu insanlara diye.

Gerçekten de baktığımızda mevsimlerde ki değişiklik kendini iyice gösteriyor ve insanlar bu gidişat nereye diye sormadan edemiyor. Belki havaların çok bunaltıcı sıcaklıkta olmaması bir çoğunun hoşuna gidebilir ve insanlar biz bu duruma uyum sağlayabiliriz diyebilir ama gördüğüm kadarıyla ağaçlar ve bir çok bitki türü tam anlamıyla bu duruma uyum sağlamış değil.

Bu yüzden zarar eden çiftçiler yok olmuş ürünlerine bakarken daha az mahsul olması nedeniyle meyve fiyatları ve bir çok diğer ürünün piyasada daha az olmasından dolayı dar gelirli insanlar zor olan yaşamlarını daha zor biçimde sürdürmeye çalışmaktadır.

Biz insanoğluna düşen ne diyorsanız gelin çevreyi koruyalım ve zarar verdiğimiz doğayı çevirebildiğimiz kadar sanayileşmiş dönem öncesine döndürmeye çalışalım.
Olur ya belki mevsimlerle birlikte insanlar düzelmeye başlar ve daha güzel günlere yürürüz birlikte. Zor diyorsunuz ama zorlukları yenmek biz insan oğlu için imkansız diyemeyiz.
Güzel ve huzur dolu günlere.
Ali ÜNAL

BİR CEVAP BIRAK