Yoğurtlu Doğal Yüz Temizleyici Tonik Nasıl Hazırlanır?

Yoğurtlu Doğal Yüz Temizleyici Tonik Nasıl Hazırlanır?

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ
Yoğurt Resimleri

Cilt Bakımına Önem Göstermeyen var mıdır ? Sanmam..Pürüzsüz ve mükemmel şekilde bakımlı olan bir cilde sahip olmak istemez misiniz? Bu bilhassa bayanların düşlerini süsleyen ve bu düşü gerçekleştirmek için de pahalı güzellik ve bakım salonlarına gittikleri ve daha bakımlı ve güzel olabilmek uğruna bir çok farklı dünya ülkesinde her yıl milyarlarca doları harcadıkları bir güzelleşme isteği vardır.

Fakat tüm bilinenlerin dışında güzel bir cilde sahip olabilmek için de o kadar uzun uzadıya uğraş vermenize gerek yok desek Evde Doğal Yüz Temizleme Yöntemi var desek ne dersiniz.

Evet öyle gerçekten de. Çözümü çok uzak yerlerde ve kozmetiklerde aramanın gereksiz olduğunu söylesek bu güne kadar yaptıklarınız için kendinize kızmazsınız değil mi.

Neredeyse her evde olan ve pahalı olmayan ucuz malzemeleri kullanarak yüzünüze bakım yapıp oldukça güzel görünen pürüzsüz bir cildin sahibi olabilirsiniz.

Bu konuda sizlere yardımcı olmak gayesiyle hazırlamış olduğumuz yazımıza göz atarak daha canlı, ışıl ışıl parlayan ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Doğal Yüz Temizleyici Hazırlama

Yüz Temizleyici, Yüz Maskesi

Yüzünüzü Temizlemek için Yoğurt Kullanmaya Ne Dersiniz

1. İlk olarak ihtiyacınız olan şeylerin neler olduğuna bakalım. Uzun bir liste beklemeyin, zira sadece yoğurt ve bol bol sıcak su yeterli olacaktır.

2. Makyajınızdan kurtulmak ve onu çıkarmak istediğinizde ihtiyacınız olacak ve size gereken her şeyi sadece bir kap yoğurdun yarısında bulacaksınız desek ne derdiniz. Oda sıcaklığına gelene kadar yoğurdu buzdolabından çıkarıp bekletin. Başınızın çevresine bir havlu sarın veyahut saçlarınızı önünüze gelmeyecek şekilde düzgünce toplayın.

3. Elinize biraz yoğurt alın ve nazikçe yüzünüze sürmeye başlayın. Bu işlemi yaparken daireler çizin. İyice ovun ve hemen peşinden da çok bastırmadan bir mendil yardımıyla yüzünüzü silin.

4. Şayet yüzünüzün temizlenmek dışında bir de taze bir görünüm ele geçirmek istiyorsanız aynı şekilde yarım bir kap yoğurt alın ve oda sıcaklığına gelene kadar bekleyin. Hemen peşinden sadece birkaç dakika mikro dalgaya veyahut 5-10 dakika fırına atın ve çok fazla sıcak olmadan yüzünüze uygulayın.

5. Yoğurdu sürerken dikkat edeceğiniz ilk şey ince bir tabaka şeklinde ve tüm yüz üzerine dağılmış bir biçimde kullandığınızdan emin olun. Bir müddet yüzünüzde kalmasına izin verin ve 15 – 20 dakika kadar bir süre bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Başka bir deyişle yoğurt yüzünüzde birazda olsa kurusun. Maskeyi temizlemek istediğinizde kullanacağınız su sıcak değil ılık su olmalıdır. Kurulama işlemini yaparken de kibarca ve nazik bir biçimde bu işlemi gerçekleştirin.

BİR CEVAP BIRAK